0

BUNDESLIGA: Kostić tresao mrežu bivšeg kluba, Lajpcig preskočio Borusiju (VIDEO)

Objavljeno: 04.11.17 u 17:33

U mečevima koji su počeli u 15.30 u nemačkoj Bundesligi trijumfe su zabeležili Šalke, Hamburger, za koji je gol dao Filip Kostić, kao i Lajpcig, čime su preskočili Borusiju iz Dortmunda na drugom mestu na tabeli, bar na par sati.

Hamburger je teže nego što je bilo očekivano, s obzirom na rano isključenje fudbalera Štutgarta Dženisa Burnića, koji je drugi žuti karton dobio već u 12. minutu, stigao do pobede nad Štutgartom od 3:1.

Poveli su domaći preko Hunta u 20. minutu, ali je Ginček poravnao u 55. sa penala.

Ipak, Filip Kostić je golom protiv bivšeg kluba vratio HSV-u vođstvo, a iskazao je poštovanje Štutgartu odbivši da pogodak proslavi. Konačnih 3:1 postavio je Alp nakon druge asistencije Dikmelera na meču.

Lajpcig je sa 2:1 osvojio bodove protiv Hanovera, i to nakon preokreta. Prvo je Džonatas doveo goste u vođstvo, da bi u drugom poluvremenu Poulsen i Verner preokrenuli u 70, odnosno 85. minutu.

Ovom pobedom preskočili su Borusiju na drugom mestu na tabeli sa 20 bodova, ali „milioneri“ od 18:30 igraju derbi meč protiv Bajerna iz Minhena.

Šalke je savladao Frajburg 1:0 golom Kaliđurija, dok su Augzburg i Bajer iz Leverkuzena, odnosno Borusija iz Menhengladbaha i Majnc podelili bodove – 1:1.