0

PRIMERA: Pobeda Espanjola, het-trik Borhesa na Kanarskim ostrvima

Objavljeno: 30.10.17 u 23:25

Kompletirano je 10. kolo španske Primere, a pobede poslednjeg dana su uknjižili Espanjol i Deportivo iz La Korunje.

Espanjol slavi 117. rođendan kluba, a najbolji način da se to obeleži jeste pobeda i to nad Betisom, koja je večeras zabeležena minimalnim rezultatom.

Trenutak odluke koji je doneo još jednu pobedu timu iz Katalonije u ovom kolu desio se u 55. minutu, kada je Moreno dočekao odličan centaršut i poslao loptu u mrežu za, ispostaviće se, konačan rezultat utakmice.

U drugom meču večeri Las Palmas je dočekao Deportivo iz La Korunje i nastavio svoju crnu seriju vezujući šesti poraz u Primeri.

Iako su domaći poveli sa 1:0 golom Remija u sedmom minutu, Borhes je izrastao u potpunog junaka Deportiva, pošto je postigao het-trik golovima u 36, 54. i 69. minutu sa ‘bele tačke’.

Interesantno, ovo je bila prva pobeda plavo-belih iz La Korunje još od marta ove godine, dakle, posle punih sedam meseci.