SERIJA A: Juventus u Udinama trese mreže i sa destoricom, het-trik Kedire

Objavljeno: 22.10.17 u 19:53

Tim iz Torina drži ritam koji diktira prvoplasirani Napoli i drugoplasirani Inter.

U Udinama je Juventus savladao domaćina rezultatom 5:2.

Iako su se igrači Juventusa suočili sa dosta problema danas. Preko Perice je Udineze stigao do prednosti, ali je autogolom Samira već u 14. minutu poravnat rezultat. Kedira je doneo preokret samo šest minuta kasnije, da bi Mario Mandžukić zatim zbog prigovora jer mu nije dosuđen jedanaesterac zaradio dva žuta kartona i napustio igru.

Nije bilo promena rezultata do poluvremena, ali je onda u drugom minutu drugog dela igre Danilo doneo novo izjednačenje. Ipak, kriza gostiju je trajala kratko, pa je već u 52. minutu preko Ruganija Juventus opet poveo, a drugim golom Kedire sedam minuta kasnije povisio prednost, da bi u samom finišu i kompletirao het-trik. To nije bio kraj, jer je Pjanić doneo neverovatnih 6:2 Juventusu.

Za razliku od ovog i onog početnog meča dana, Italijani nisu bili preterano golgeterski raspoloženi. U pet utakmica od 15 časova je postignuto samo šest golova, i to zahvaljujući Fiorentini. Ona je na svom terenu savladala SPAL sa 3:0, golovima Benasija, Babakara i Teroa sa bele tačke. U jednom od mečeva atraktivnijih rivala je Roma majstorijom Aleksandra Kolarova iz slobodnjaka pobedila Torino.