0

BUNDESLIGA: Volfsburg oteo bod u nadoknadi, ali ga je skupo koštao promašaj Arnolda

Objavljeno: 22.10.17 u 20:12

Mogao je domaći tim do čitavog plena, ali je i bod ko kuća nakon svega što se dešavalo u drugom poluvremenu.

Dva penala, jedan realizovan i dva gola danas na ‘Volksvagen Areni’ u meču Volfsburga i Hofenhajma gde je bilo 1:1.

Cvajer je dvaput pokazivao na belu tačku, prvi put već u 10. minutu ali je udarac Arnolda nogama odbranio Bauman. Kako se otvoreno i sa dosta prilika igralo, nije se očekivalo da će se uprkos tome prvo poluvreme završiti bez golova. Prvi pogodak viđen je tek u 73. minutu kada je takođe opravdano pokazano na belu tačku sa koje je Demirbaj bio precizan i doneo vođstvo Hofenhajmu.

Prešao je u potpunu ofanzivu domaći tim, i nakon prvog gola su se ređale prilike ali kao da su se golovi opet začarali. Ipak, u prvom minutu nadoknade je Arnold prepustio izvođenje kornera Didaviju, što se ispostavilo kao odličan potez, jer je pomenuti fudbaler Volfsburga maestralno centrirao Udokaju koji je doneo bod domaćinu u nadoknadi.

Ranije danas su odigrane još dve utakmice, Frajburg i Herta su remizirali, 1:1, na meču gde su svirana tri penala! Haberer je doneo vođstvo domaćinu u 52. minutu sa kreča, a potom penal nije realizovao Salomon Kalu u 77. minutu. Vinkman je u 81. dosudio još jedan, a Kalu je ovoga puta bio precizniji. Keln je nastavio seriju utakmica bez pobede, a ovoga puta je osvojio makar bod, svoj tek drugi ove sezone, protiv Verdera u meču dve poslednje ekipe koji je završen bez golova.