0

Lester Siti

PREMIJER LIGA: ‘Lisice’ u kanalu, VBA odneo bod kući (VIDEO)

Objavljeno: 16.10.17 u 23:10

U poslednjem meču 8. kola Premijer lige, Lester je na svom terenu remizirao sa VBA 1:1, čime je najavio borbu za opstanak ove sezone.

Zablistale su ‘lisice’ pre dve sezone kada su pokorile Premijer ligu. Ipak, stavrnost je sada sasvim drugačija, Lester će se grčevito boriti za opstanak. Mogle su ‘lisice’ da krenu uzlaznom putanjom danas protiv VBA, ali su na kraju izvukle bod – 1:1.

Lester je napadao, a prvu veću šansu imao je u 36.minutu kada je Simpson šutirao, a Majhil spasao svoju mrežu. Drugo poluvreme je takođe počelo šansom za ‘lisice’, ali je Majhil ponovo bio na mestu. Samo tri minuta kasnije u 51. minutu šutirao je Olbrajton, ali je lopta završila iznad prečke. Samo 12 minuta kasnije usledila je kazna. Čadli je iz slobodnog udarca matirao Šmajhela – 0:1.

Lester je od tog momenta krenuo na sve ili ništa, ispaltilo se u 80. minutu kada je Marez izjednačio na 1:1. Do kraja nije bilo šansi, te su ‘lisice’ ostale u opasnoj zoni, a beg nije ni na vidiku.