0

KVALIFIKACIJE ZA SP: Francuzi minimalcem u Sofiji zadržali lidersku poziciju, Grci pretekli Bosnu u trci za baraž (VIDEO)

Objavljeno: 07.10.17 u 22:39

Fudbaleri Francuske slavili su na gostovanju u Bugarskoj sa 0:1 i ponovo na tabeli pretekli Švedsku. Švajcarska demolirala Mađare pred ključno gostovanje u Lisabonu.

„Trikolori“ su do izuzetno važne pobede u Sofiji stigli pogotkom Blesa Matuidia već u trećem minutu susreta, a tu prednost su vešto sačuvali do kraja.

Tako će Francuzi u poslednjem kolu praktično imati zicer za plasman na Svetsko prvenstvo, pošto će na domaćem terenu dočekati nezainteresovanu Belorusiju, koja je večeras doduše dobro namučila Holandiju u Minsku.

Holanđani su na kraju ipak upisali pobedu od 2:1 koja im ostavlja neku nadu za plasman u baraž. Ekipa Dika Advokata povela je u 24. minutu pogotkom Propera, da bi u 55. minutu Maksim Volodko doneo poravnanje.

Ipak u samom finišu meča, tačnije u 84. minutu, Arjen Roben je doneo pobedu Holađanima i zadržao im teoretske šanse za baraž..

Važnu pobedu zabeležila je Grčka koja je na gostovanju na Kipru trijumfovala sa 2:1 i tako se popela na drugo mesto na tabeli, pretekavši Bosnu i Hercegovinu koja je danas poražena od Belgije.

Sve najzanimljivije na meču izdogađalo se u prvih 26. minuta utakmice, do kada je i postavljen konačan rezultat.
Najpre je poveo domaćin pogotkom Pierosa Sotirua u 18. minutu, da bi za samo osam minuta Grci napravili preokret.

Najpre je u 24. minutu Mitroglu doneo izjednačenje svom timu, a dva minuta kasnije potpuni preokret donosi Aleksandros Ciolis.

Veliku pobedu ostvarila je večeras i Švajcarska koja je bila bolja od Mađarske sa 5:2, pa će im u poslednjem kolu na gostovanju u Portugaliji biti dovoljan i bod za plasman na Mondijal.