1

DOBAR START: Omladinci Srbije porazili vršnjake sa Kipra

Objavljeno: 04.10.17 u 23:20

Gol odluke postigao Strahinja Jovanović u 16. minutu, a naš tim u Dablinu čekaju mečevi sa Azerbejdžanom i Republikom Irskom

Svaki početak kvalifikacija je težak, a za Srbiju je bio uspešan ovoga puta.

Omladinska selekcija savladla je Kipar u prvom meču u grupi i upisala važna tri boda. „Orlovi“ su do uspeha došli pogotkom igrača Partizana Strahinje Jovanovića u 16. minutu.

Presingom, izabranici selektora Velebita sabili su rivala na svoju polovinu i to je rezultiralo vođstvom, koje je uspešno sačuvano mada Kiprani nisu ozbiljnije zapretili golmanu Popoviću.

Srbija je igrala u sastavu: Popović, Valukun, Veselinović, Bošnjak, Terzić, Kojić, V. Nikolić, L. Ilić, S. Jovanović (od 82. Živković)0, Stanojev (od 60. L. Nikolić), Joveljić (od 63. Đ. Jovanović).

Naredni meč Srbija igra 7. oktobra protiv Azerbejdžana. U drugoj utakmici grupe domaćin Republika Irska i Azerbejdžan su igrali 0:0.