0

BUNDESLIGA: Menhengladbah ‘slupao’ mercedes (VIDEO)

Objavljeno: 19.09.17 u 20:41

U prvom meču vanrednog 5. kola Bundeslige Borusija je u Menhengladbahu sa 2:0 (0:0) savladala Štutgart i tako najavila borbu za visok plasman i pored svih problema.

Bez sedam standarnih igrača Borusija je na svom terenu ‘isprašila’ tim iz grada ‘Mercedesa’. Štutgart je prvi zapretio preko Terodea, ali je on bio neprecizan. Do sledeće šanse čekalo se sve do 29. minuta kada je Patrik Herman umesto da šutira pokušao da uposli Rafaela, ali u tome nije uspeo. Bliži vođstvu u prvom poluvremenu bili su gosti, ali je šut Mangala završio pored desne stative.

Borussia Moenchengladbach 2 – 0 VfB Stuttg by taftadarka2016

Prva velika šansa u drugom poluvremenu bila je gol. Elvedi je sa boka loptu ubacio na deset metara od gola, a Rafael je pogodio – 1:0. Pokušao je Štutgart da se brzo vrati u igru, ali je Aogo šutirao u golmana Sipela. U 73. minutu isti igrač je napravio penal, a Borusija preko Rafaela povisila na 2:0. Do kraja meča Štutgart je imao dve šanse, prvo preko Terodea, a potom i beka, ali je oba puta golman domaće ekipe bio na mestu.

Borusija je sada osma na tabeli sa osam osvojenih bodova, dok je Štutgart pao na desetu poziciju.