1

FOTO screenshot

PRIMERA: ‘Žuta podmornica’ protutnjala Vitorijom

Objavljeno: 17.09.17 u 14:07

Fudbaleri Viljareala zabeležili su drugu pobedu ove sezone u Primeri savladavši u gostima ekipu Alavesa.

Izuzetno moćno delovao je sastav Frana Eskribe na Mendizorozi i zasluženo je slavio rezultatom 3:0. Alaves je i u ovom meču izgledao veoma loše i jedini je tim u Primeri koji još uvek nije postigao gol, što ga svrstava u red glavnih kandidata za ispadanje.

Viljareal je od početka meča imao inicijativu, stvarao šanse, a do vođstva je došao u 32. minutu golom reprezentativca Konga Sedrika Bakambua. Na 2:0 je povisio Kolumbijac Karlos Baka u 52. minutu, a tačku na i je stavio Bakambu svojim drugim golom na asistenciju danas raspoloženog Kastiljeha. Imala je ‘žuta podmornica’ šansu da ponizi Alaves na njihovom stadionu, ali je prečka bila saveznik domaćina, a dva gola gostiju su poništena zbog ofsajda.

U pobedničkom timu svih 90 minuta na poziciji desnog beka odigrao je Antionio Rukavina, dok se Aleksandar Katai ni četvrti put uzastopno nije našao čak ni u protokolu.