0

SUPERLIGA KINE: Poraz Piksija u borbi za Ligu šampiona, goleada u Pekingu

Objavljeno: 10.09.17 u 16:15

Odigrano je 24. kolo Superlige Kine, a derbi je igran u Hebeiju gde je domaćin dočekao Gvangžu R&F u borbi za Ligu šampiona Azije.

Na kraju slavlje Pelegrinija u dvoboju sa Draganom Stojkovićem Piksijem 2:1. Bio je Gvangžu oslabljen neigranjem Ursa, a sve je krenulo nizbrdo kada se povredio i drugi Brazilac Renatinjo. Tako je Zahavi ostao usamljen na terenu. Hebei je poveo golom Aloisija na asistenciju Lavecija u 36. minutu. Samo dva minuta kasnije bilo je 2:0, a pogodak je postigao Žang. Ekipa Dragana Stojkovića je do kraja supela samo da ublaži poraz golom Ji Tenga.

Najviše golova viđeno je u Pekingu gde je Guan dočekao Janbian – 4:4. Domaćina je pobeda vodila u borbu za prva tri mesta, dok su gostima bodovi bili zlata vredni za opstanak. Poveo je Peking golom Ju Janga već u 3. minutu. Posle toga usledio je veliki preokret. Stivi je postigao dva gola, a Guzmić jedan za 3:1 u korist gostiju. Potom je usledio novi preokret, Soriano je postigao dva gola, Ju Jang još jedan za 4:3. Ipak, het-trik kompletirao je Stivi golom u 89. minutu za 4:4.