0

FOTO screenshot

PRIMERA: Real Sosijedad protutnjao kroz La Korunju i izjednačio se sa Barsom na vrhu

Objavljeno: 10.09.17 u 14:07

U meču tećeg kola španske Primere, Deportivo je na Riazoru dočekao ekipu Real Sosijedad, a uspešniji su bili gosti koji su slavili rezultatom 4-2.

Gosti iz San Sebastijana su u La Korunju došli posle dve pobede u prva dva kola, a dobru formu su potvrdili odmah na početku meča. Nisu svi navijači Deportiva ni seli na svoja mesta na Riazoru, a već je bilo 2-0 za goste.

Real Sosijedad je poveo već u 3. minutu meča. Nakon sjajnog centaršuta Prijeta, fantastično je u šesnestercu reagovao Huanmi i zatresao mrežu Deportiva. Nije prošao ni minut, a gosti su vodili sa 2-0. Posle kornera sa desne strane, fudbaleri Deportiva su izbacili loptu van šesnesterca, a na nju je natrčao Iljaramendi koji je preciznim šutem savladao golmana Titona.

Činilo se da će Sosijedad lako doći i do treće uzastopne pobede u Primeri, ali je Adrian u 27. minutu prelepim golom smanjio na 2-1. U drugom poluvremenu je Deportivo krenuo još ofanzivnije, a Rumun Andone se u 50. minutu meča najbolje snašao u šesnestercu i doneo izjednačenje svojoj ekipi.

Navijači domaće ekipe su se nadali da Depor može doći i do konačnog preokreta, ali u 83. minutu Ljorente posle kornera donosi prednost gostima od 3:2, a samo četiri minuta kasnije Iljaramendi svojim drugim golom stavlja tačku na ovaj meč.