0

PRVA LIGA SRBIJE: Vranjanci pobeđiju i ne staju, Radničkom derbi Šumadije

Objavljeno: 26.08.17 u 23:45

Odigrano je skoro kompletno 2.kolo Prve lige Srbije, a najzanimljivije bilo je u Gornjem Milanovcu gde je odigran šumadijski derbi, a slavio je gost.

Program su u petak otvorile ekipe Bežanije i Slobode iz Užica. Beograđani su slavili sa 4:0 golovima Miloševića, Lekića dva puta iz penala i Gojkova. Daanas su tri meča završena nerešenim ishodom, a ‘najdosadnije’ je bilo u Bačkoj Topoli gde je TCS igrao 0:0 sa Radničkim iz Pirota.

Budućnost je u Dobanovcima dočekala Teleoptik, gosti su poveli preko Đurića u 3. minutu, ali je bod domaćinu donao Dobrojević u 29. minutu. ČSK iz Čelareva je dočekao Novi Pazar i meč je završen 2:2, iako su gosti vodili sa 2:0 pogocima Arifovića i Vukomanovića. ‘Pivare’ je spasio Popović sa dva gola.

Dinamo iz Vranja nastavlja sa pobedama. Sada je ceh platila Inđija 2:0. Golove su postigli Stevanović i Milovanović. Sinđelić je u Jagodini slavio sa minimalnih 1:0.

Derbi kola odigran je u Gornjem Milanovcu gde je Metalac dočekao Radnički iz Kragujevca. Tim iz ‘srca Šumadije’ slavio je sa 1:0 golom Đurđevića u 26. minutu.

Poslednji meč kola igra se u ponedeljak od 17 časova u Novom Sadu, a ‘koplja će ukrstiti’ Proleter i Temnić 1924.

Bežanija – Sloboda 4:0
(Milošević 1, N. Lekić 33. jedanaesterac, 42. jedanaesterac Gojkov 68)

Jagodina – Sinđelić (Bg) 0:1