0

KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Maribor u ‘eliti’, Marko Marin utišao ‘Kantridu’, Sevilja strepela do kraja (VIDEO)

Objavljeno: 22.08.17 u 22:50

Napoli je potvrdio svoj ulazak u Ligu šampiona, a za njim i Seltikom su danas krenuli i Maribor, Olimpijakos i Sevilja.

Slovenački Maribor još jednom je uspeo da napravi podvig i uđe u Ligu šampiona, a ovog puta to je učinio preko Hapoel Ber Ševe. Nakon 1:2 u Izraelu, šampion Slovenije je na svom stadionu večeras slavio minimalnim, ali preko potrebnim rezultatom od 1:0.

Gol odluke postignut je već u 14. minutu, kada je Mitja Viler topovskim udarcem zakucao loptu u mrežu gola Hapoela.

Do kraja je Maribor odoleo svim izazovima u odbrani i, reklo bi se, zasluženo se plasirao u grupnu fazu.

(Izvor: youtube / Sports Highlights)

Hrvatski šampion, pak, nije bio te sreće da posle identičnog rezultata u prvom meču stigne do podviga i eliminiše Olimpijakos, koji je bio koban i po srpskog prvaka, ekipu Partizana.

I na ‘Kantridi’ je postignut samo jedan gol, ali je lopta završila u mreži Rijeke. Strelac, ovekovečeni zvezdaš Marko Marin posle greške na sredini terena i sjajne kontre koju je povukao Ođiđa Ofoe.

(Izvor: youtube / BabicSport)

Goleadu smo videli u Sevilji, gde se tim iz Andaluzije spašavao eliminacije u poslednjih 10 minuta, iako pre utakmice ništa nije nagoveštavalo takav ishod zbog pobede od 2:1 u prvom meču u Turskoj protiv Basakšehira.

Gosti su u prednost stigli preko Eljera Elije, da bi izjednačenje Špancima doneo Eskudero tek u 52. minutu. Preokret je stigao u 75.om preko Ben Jedera, ali je samo osam minuta kasnije Viska na asistenciju Napoleonija poravnao na 2:2 i doveo Turke na gol od prolaska. Ipak, nisu uspeli do velikog podviga i dalje će ipak izraziti favorit.

Najmanje neizvesnosti večeras je bilo u duelu Nice i Napolija, gde su Italijani potvrdili pobedu od 2:0 iz prvog meča i istim rezultatom slavili i na gostovanju.

Strelci su bili Hoze Kaljehon u 48. minutu i Lorenco Insinje u 89. za ubedljivih ukupnih 4:0 i novo učešće Napolitanaca u najjačem evropskom klupskom takmičenju.