0

SUPERLIGA KINE: Šamar Oskaru i Hulku, Laveci nastavio golgetersku seriju

Objavljeno: 19.08.17 u 16:40

Odigrano je još četiri utakmice u okviru Superlige Kine, a pobede su ostvarili Guižu Žičeng, Hebei i Guangžu Evergrande.

U utakmici od 11:30h Guižu Žičeng je sa 2:1 srušio Šangaj SIPG koji sa klupe vodi Andre Viljaš-Boaš, a na terenu ga predvode skupoceni Brazilci Oskar i Hulk.

Hrvat Nikica Jelavić je u 46. minutu doveo domaćina u vođstvo, da bi izjednačenje u 70. minutu doneo Venjun Lu. Kada se već činilo da će konačan rezultat biti ‘samo’ 1:1, Vang je u 90. minutu doneo sva tri boda Guižuu i zadao ozbiljan udarac Šangaju SIPG.

Još ubedljiviji bio je Guangžu Evergrande, lider prvenstva koji je na gostovanju Šangaj Šenhui ostvario trijumf rezultatom 3:0. Strelci su bili Murikij i Rikardo Gulart.

I Ezekjel Laveci je nastavio golgeterski niz u pobedi Hebeija nad Peking Žuanom. Argentinac je postigao prvi, a Hang Li drugi pogodak za konačnih 2:0.