0

Borusija iz Dortmunda odigrala je fantastičan meč protiv Volfzburga i slavila na gostovanju rezultatom 3:0 (2:0).

BUNDESLIGA: Nemci neuobičajeno neefikasni, Dortmund ubedljiv u gostima kod ‘vukova’ (VIDEO)

Objavljeno: 19.08.17 u 17:33

Borusija Dortmund furiozno je ušla u novo prvenstvo i sa 3:0 na neugodnom terenu slavila rezultatom 30. Sve to delovalo je lako i ubedljivo, posebno od osmog minuta kada je Pulišić doveo ‘milionere’ u vođstvo.

Zatim smo u 27. minutu videli najlepši momenat na utakmici, a strelac drugog gola za Borusiju iz Dortmunda bio je Mark Bartra, što sa sobom svakako nosi veliku simboliku.

Konačan rezultat postavljen je u 60. minutu, kada je Pulišić postavio Obamejangu kao na tacni, a on postigao svoj prvi u nizu mnogo golova ove sezone.

Osim ovog duela, na preostale četiri utakmice od 15:30h postignuto je svega pet golova, a ‘minimalne’ pobede ostvarili su Hamburg nad Augzburgom, Hofenhajm nad Verderom i Hanover u gostima protiv Majnca.

Herta je bila ubedljivija protiv Štutgarga sa 2:0, a golove su postigli Lekija u 46. i 62. minutu utakmice.