0

KVALIFIKACIJE ZA LE: Podgoričani priredili iznenađenje, Galata na pragu eliminacije

Objavljeno: 13.07.17 u 23:12

Na terenima širom Evrope igrali su se mečevi kvalifikacija za drugo međunarodno takmičenje na našem kontinentu.

Među klubovima koji su danas igrali ima i nekoliko timova sa prostora bivše SFRJ.

Jedno od najvećih iznenađenja danas priredila je podgorička Mladost koja je u Gracu porazila domaći Šturm minimalnim rezultatom. Opasan napad gostiju je prekinuo Šulc startom sa leđa i po mnogim mišljenjima dobro prošao sa samo žutim kartonom. Penal je izveo Krkotić koji je postavio i konačan rezultat na ovoj utakmici.

Švedski Estersund je na svom terenu bio bolji od Galatasaraja koji je imao ulogu favorita danas. Turci su igrali u dobrom sastavu, što nije bilo dovoljno da se preguraju neugodni Šveđani. Prvi gol na meču je bio delo Godosa u 68. minutu, da bi so na ranu gostiju u drugom minutu nadoknade ovog meča dodao Hopkat za konačnih 2:0.

Ono što su klubovi bivše SFRJ započeli u ranijim terminima, nastavili su i oni koji su igrali nešto kasnije danas. Škendija je pobedila, Crvena zvezda i Rabotnički igrali nerešeno, a bez poraza su svoje utakmice završili pomenuti Podgoričani, Hajduk Split, Široki Brijeg, Željezničar, kao i Osijek. Jedino je poraz pretrpela Gorica od Panioniosa.

U remiju Željezničara sa favorizovanim AIK-om učestvovao je i Josip Projić, doskorašnji bek Napretka koji je danas debitovao u Sarajevu ulaskom sa klupe.