KVALIFIKACIJE ZA LE: ‘Crno-beli’ blistaju u Videotonu, Rendžers pred skoro 50.000 ljudi

Objavljeno: 29.06.17 u 23:48

Klub Marka Nikolića je upisao sigurnu pobedu i napravio krupan korak ka drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Pobeda Videotona nad Balzanom je bila u znaku srpskih fudbalera.

Nakon nešto manje sadržajnijeg prvog poluvremna, drugo je donelo dosta uzbuđenja. Sve je počelo promašenim penalom Marka Šćepovića u 73. minutu, ali se nekadašnji napadač Partizana već u sledećoj akciji iskupio i doneo prednost Videotonu.

1-0 Marko Scepovic Goal HD – Videoton vs Balzan… by footballtvvideos

U četvrtom minutu nadoknade su Mađari zadali konačan udarac Balzanu, Šćepović je ovoga puta bio u ulozi asistenta, a strelac je bio Danko Lazović.

Poznanik Partizana iz evropskih kvalifikacija, Pjunik, je pretrpeo poraz od Slovana iz Bratislave nakon preokreta. Avetisjan je u osmom minutu postigao vodeći gol za tim iz Jermenije, da bi Holosko izjednačio pre kraja poluvremena. Vukan Savićević je majsotrijom doneo prednost timu iz Bratislave, a onda je Holosko na asistenciju Srbina drugi put dao gol. Konačnih 4:1 je autogolom postavio Šaknazarjan.

Današnje prvo kolo kvalifikacija je svakako obeležio Rendžers koji je nakon pet godina ponovo zaigrao u Evropi i to pred 48.681 gledalaca! Posle avgusta 2012. godine se na ‘Ajbroksu’ ponovo igrala međunarodna utakmica a pobedu škotskom timu nad Progres Niderkornom iz Luksemburga je doneo iskusni Keni Miler.