0

SUPERLIGA KINE: Gosti bez greške, lepi golovi Pata i Teveza

Objavljeno: 24.06.17 u 12:49

U šampionatu Kine su odigrane dve utakmice i viđeno je pet pogodaka.

Tjanđin je savladao Liaoning sa 2:1, dok je Šangaj rezultatom 2:0 porazio Janbian.

Blagu ulogu favorita je opravdao Tjanđin Kvanđijan, već od samog starta utakmice su gosti zaigrali bolje što se isplatilo u 24. minutu kada je Žang pronašao Ksingsana a on postigao prvi gol na utakmici. Do kraja poluvremena je Tjanđin preko Pata udvostručio prednost i to nekoliko momenata pred pauzu. Liaoning je uradilo ono što je trebalo, postigli su rani gol preko Žanga i imali više od pola sata do kraja utakmice da stignu do boda, ili čak sva tri, ali nisu uspeli više da ozbiljnije zaprete golmanu gostiju.

Skupo plaćeni tandem Šangaj Šenhue Guarin Tevez je danas na delu pokazao zbog čega vredi. Igrao se 13. minut kada je Fredi Guarin sjajno uposlio Karlosa Teveza, a Argentinac matirao golmana Čija za prednost gostiju. Usledio je period igre kada su domaći imali inicijativu, ali je to prekinutu novom sjajnom akcijom posle koje je Sao Junding drugi put zatresao mrežu Janbiana i postavio konačan rezultat meča.