0

SUPERLIGA KINE: ‘Pljuštali’ žuti kartoni umesto golova

Objavljeno: 18.06.17 u 16:45

Današnje utakmice 13. kola Superlige Kine su završene, obeležilo ih je mnoštvo žutih i crvenih kartona, kao i jedan auto- gol.

Peking Guan savladao je Tijanđin Teda rezultatom 2:0. Strelci su bili Burak Jilmaz u 30. i Renato Augusto u 60. minutu. Rivalska ekipa je igrala bez Muzepera u drugom poluvremenu usled crvenog kartona.

Ekipa Gvangžu R&F i fudbaleri Šangaja SIPG su odigrali nerešeno 1:1. Obe ekipe su dobile po crveni karton. Prvi gol je postigao 29- godišnji Eran Zahavi za Gvangžu u 30. minutu, a samo 15 minuta kasnije Šangaj SIPG je izjednačio zahvaljujući pogotku Hulka uz asistenciju Oskara. Utakmicu je obeležio i veliki incident.

Utakmicu između Đangsu Saninga i Čangčuna obeležio je ogroman broj žutih kartona, čak devet. Jedini gol postigao je u 16. minutu Jang Boju kada je zatresao mrežu svog tima te autogolom dozvolio suparnicima da povedu, a zatim i pobede.

U duelu između Liaoninga i Šandonga moćnija je bila ekipa gostiju koja je ostvarila pobedu rezultatom 0:3. Golove su postigli Sise u 19. i 32-godišnji Dijego Tardeli u 24. i 47. minutu igre.