0

FOTO screenshot

PRIMERA: Početnička sreća Toresa, Real Sosijedad se ne da

Objavljeno: 21.05.17 u 19:35

Pobednici odigranih utakmica 38. kola LaLige su Atletiko Madrid i Viljareal, dok je Selta odigrala nerešeno sa Real Sosijedadom.

Iako Atletiko Madrid ove sezone ima čvrstu odbranu, utakmicu su započeli jakim napadima Fernanda Toresa i tako postigli dva gola protiv Bilbaa. Iako su bili uspešniji u posedovanju lopte, do kraja poluvremena nije bilo golova.

Atletik Bilbao smanjuje gol razliku tek u 71. minutu pogotkom Inakija Vilijamsa.

Anhel Korea, samo par minuta nakon ulaska u igru daje gol i dovodi Atletiko Madrid do pobede sa rezultatom 3:1.

U utakmici Selte i Real Sosijedada nije bilo golova u prvom poluvremenu, ali Jago Aspas menja situaciju golom iz penala za vođstvo Selte u 54. minutu.

U 82. minutu dolazi do izjednačenja golom Ojarzabala.

Hjulsager golom u 90. minutu ponovo vraća tim ‘nebeskoplavih’ u vođstvo, ali Real Sociedad se ne da i samo minut pre kraja produžetka Huanmi postiže gol i konačan rezultat od 2:2.

Utakmica između Valensije i Viljareala počela je zanimljivo, golom za Viljareal već u prvom minutu. Strelac je bio Roberto Soldado.

Slaba dodavanja vode do mnogih kornera i do završetka poluvremena.

Valensija je pokušala da spasi situaciju golom Nanija, Ali Viljareal je imao spreman odgovor u vidu gola Triguerosa i rezultata od 1:2 za ‘žutu podmornicu’.

U 88. minutu Viljareal povećava vođstvo golom Sansonea i dolazi do pobede rezultatom 1:3.

Preostale utakmice ovog kola igraju se s početkom u 20 časova.

Granada – Espanjol 1:2 (1:2)