0

PRIMERA: Gol Krstičića nedovoljan za pobedu Alavesa, ‘petarda’ Sevilje za kraj sezone (VIDEO)

Objavljeno: 20.05.17 u 23:12

Fudbaleri Sevilje sezonu su okončali trijumfom od 5:0 (3:0) nad Osasunom u meču bez rezultatskog značaja.

Danas su u Primeri igrani dueli koji nisu puno odlučivali, makar kada se radi o utakmicama koje vode u Evropu, odnosno, odlučuju o opstanku. Tako je Sevilja u relativno revijalnom okršaj protiv Osasune odigrala možda i najbolji meč ove sezone.

Pet komada u mreži gostiju dovoljno govore sami za sebe. Redom su u prvom poluvremenu pogađali Vitolo, Vaskez i Stevan Jovetić, a u drugom su se ‘ponovili’ Vaskez i Vitolo za ukupnih 5:0.

(Izvor: youtube / George Gutierrez)

Inače, na ovoj utakmici publika u Sevilji žestoko je izviždala trenera svoje ekipe, Horhea Sampaolija, koji je najavio da će preuzeti Argentinu. Navijači mu to nisu oprostili, a Argentinac je odmah po poslednjem sudijskom zvižduku gotovo izleteo sa stadiona.

Srpski internacionalac Nenad Krstičić bio je strelac za Alaves na gostovanju Leganesu, ali njegov tim i pored vođstva koje je doneo Srbin, nije uspeo da slavi.

Izjednačenje domaćinu doneo je Timor minut pre isteka regularnog dela za konačnih 1:1.