0

SERIJA A: Napoli razbio ‘bikove’ i nabacio pritisak Romi, Krotone zakuvao borbu za opstanak (VIDEO)

Objavljeno: 14.05.17 u 16:58

Fudbaleri Napolija ostvarili su ubedljivu pobedu na gostovanju ekipi Torina rezultatom 5:0 i tako ponovo zaseli na drugu poziciju na tebeli.

Ekipa Maurisija Sarija ima dobru šasnu da u poslenja dva kola, u kojima će se odlučivati ko će direktno u Ligu šampiona, uđe sa druge pozicije, pošto njihov direktni rival u borbi za to mesto, ekipa Rome, večeras dočekuje Juventus koji želi da potvrdi titulu na „Olimpiku“.

Napolitancima je od samog starta sve krenulo po planu, pošto su već posle sedam minuta došli do vođstva preko Kaljehona i to je ujedno i bio rezultat prvog poluvremena.

Izvor:Youtube/Federico Maciocia

Nastavak je doneo potpunu dominaciju gostiju, koji su do kraja potpuno razbili „Bikove“ a goleadu je otvorio Lorenco Insinje u 60. minutu. Potpuni krah Torina usledio je u periodu od 72. do 78. minuta kada su gosti postgli čak tri pogotka i kompletirali takozvanu „petardu“.

Za Napoli su redom pogađali Dris Mertens u 72. minutu, Hoze Kaljehon u 77. posiže svoj drugi gol na meču a seriju je zatvorio Pjotr Zelinski već u sledećem napadu.

Izvor:Youtube/Plesbol TV

Tako je Napoli napravio veliki korak ka osvajanju druge pozicije a večeas će isčetivati pomoć „Stare dame“ kojoj protiv Rome, koja nastupe bez Edina Džeka, treba bod za potvrdu Skudeta.

Veliku pobedu danas je ostvarila i ekipa Krotonea, koja je na domaćem terenu slavila protiv Udinezea sa 1:0 i tako dobro zakuvala borbu za opstanak.

Jedini pogodak na meču postigao je Markus Roden, a radosne vesti za Krotone stigle su i sa Sardinije gdje je Kaljari slavio sa 3:2 protiv Empolija pa su sada samo na bod od mesta koje donosi opstanak.

Izvor:Youtube/tutto sport