0

BUNDESLIGA: Hofenhajmu se smeši Liga šampiona, Augsburg beži od opasne zone!

Objavljeno: 30.04.17 u 20:20

Fudbaleri Hofenhajma savladali su na domaćem terenu ekipu Frankfurta rezultatom 1:0 i tako osigurali minimalno četvrtu poziciju na kraju šampionata.

Domaćin je do pobede stigao pogotkom Bendžamina Hubnera u 90. minutu utakmice, nakon korera koji je izveo Sebastian Rudi.

Ovaj pogodak pogurao je Hofenhajm do treće pozicije na tabeli, sa bodom više od Dortmunda na tri kola do kraja šampionata, a sigurno je da će naredne sezone barem u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Veoma značajnu pobedu ostvarila je i ekipa Augsburga koja je kod kuće slavila protiv Hamburga sa ubedljivih 4:0.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku Halila Altintopa koji je pogocima u 28. i 42. minutu odneo svom timu lepu prednost pred odmor, a u nastavku meča pobedu su potvrdili Filip Maks u 76. i Raul Bobadilja u 85. minutu.