0

SUPERLIGA KINE: Šandong slavi Sisea i drži korak za Piksijem

Objavljeno: 02.04.17 u 12:29

Odigrane su još dve utakmice Superlige Kine, a pobede su ostvarili Šandong Luneng i Liaoning.

Šandong Luneng je, uz Gvangžu R&F našeg Dragana Stojkovića Piksija, jedini klub u sve popularnijem kineskom šampionatu koji posle tri kola i ima maksimalan učinak. Oba tima sada imaju po devet bodova na čelu tabele, a Šandong je danas do bodova stigao trijumfom nad Čangčun Jataijem u gostima rezultatom 2:0 (0:0).

Oba gola na meču postigao je bivši napadač Njukasla Papis Sise, koji je mrežu domaćina tresao u 59. i 82. minutu meča. Nema sumnje da će Senegalac biti udarna igla Šandonga u predstojećem prvenstvu.

U drugom meču ovog jutra (po srednjeevropskom vremenu), Liaoning je na svom terenu bio bolji od Jangsu Suninga sa 3:1 (1:1), čija je najveća uzdanica nekadašnji vezista Čelsija, Brazilac Ramireš.

Domaćin je do trijumfa stigao u drugom poluvremenu. U vođstvo ih je doveo Čamanga sa ‘bele tačke’ u 30. minutu, ali je samo osam minuta kasnije Vang Song poravnao na 1:1.

Ipak, Nigerijac Udža u 69. i Ju Jang u 87. minutu pobrinuli su se da bodovi ostanu na njihovom stadionu.