0

KVALIFIKACIJE ZA SP: Poljska odnela bodove iz Podgorice (VIDEO)

Objavljeno: 26.03.17 u 22:45

Fudbaleri Poljske savladali su Crnu Goru rezultatom 2:1 u meču petog kola kvalifikacija za svetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji, čime su praktično na polovini ciklusa obezbedili prvu poziciju.

U otvorenoj utakmici koja je rešena u samom finišu, prva je do prednosti stigla ekipa Poljske, i to preko Roberta Levandovskog pet minuta pre kraja prvog poluvremena, kada je fudbaler Bajerna iz Minhena fantastično izveo slobodan udarac i doneo prednost svom timu.

Ipak, u 63. minutu Mugoša je poravnao na 1:1, tako kaznivši dva velika promašaja Levandovskog nekoliko trenutaka ranije.

No, Pišček je u 82. minutu postigao drugi pogodak nakon sjajne dubinske lopte i lepog loba, za 13. bod svoje reprezentacije i velikih šest bodova prednosti u odnosu na najbliže pratioce.

(Youtube/LAST HIGHLIGHTS SHOW HD)

Što se ostalih mečeva tiče, Slovenija je poražena od Škotske 1:0, Slovačka je savladala Maltu sa 3:1, Severna Irska je bila bolja od Norveške 2:0, dok su Rumunija i Danska susret završili bez golova.