0

BUNDESLIGA: Bajern se izvukao u poslednjim minutima, ‘kiksevi’ Borusije i Lajpciga (VIDEO)

Objavljeno: 11.02.17 u 17:40

Malo je falilo da sva četiri vodeća tima Bundeslige izgube bodove u ovom kolu, ali kladionice neće trljati ruke zbog Bajerna iz Minhena.

Lider je gostovao Ingolštadu, timu koji se bori za opstanak. Do 90. minuta bilo je 0:0, a onda su Bavarci za dva minuta postigli dva gola. Prvo je u 90. minutu centrirao Miler, a Vidal sa pet metara zatresao mrežu Ingolštada. Samo dva minuta kasnije Daglas Košta je asistirao, a Roben postavio koančnih 2:0.

Lajpcig se nadao da bi mogao da ostane u trci za ‘salataru’, ali od toga nema ništa. HSV je demolirao ‘crvene bikove’ sa 3:0. Miler je u 18. minutu asistirao do Papadopulosa, a ovaj pogodio za 1:0. Samo šest minuta kasnije isti igrač je ponovo asistirao, a Valas pogodio za 0:2. Het-trik asistencija Miler je ‘upisao’ u 93. minutu kada je loptu dodao do Hanta, a ovaj postavio konačnih 0:3.

Najveći kiks napravila je ekipa Borusije iz Dortmunda koja je poražena kao gost od Darmštada 2:1 (1:1). Domaćin je poveo preko Bojda u 21. minutu, Guererio je izjednačio na 1:1, a Darmštadu je tri bodao done Čolak u 67. minutu.

Trka za titulu je u Nemačkoj već rešena, pitanje je samo sa kojom razlikom u bodovima će trijumfovati Bajern iz Minhena.