0

VOŽDOVAC BOLJI, ŠAHTJOR KONKRETNIJI: Poraz ‘Zmajeva’ uprkos sjajnoj igri

Objavljeno: 04.02.17 u 19:58

Fudbaleri Voždovca poraženi su od ekipe Šahtjora, vicešampona Belorusije.

Početak prvog dela igre je protekao u izjednačenoj igri. Ekipa Šahtjora je iz jednog jedinog šuta uspela da postigne gol, a strelac je bio Lisakovič u 13. minutu na asistenciju Olehnoviča. Zatim Voždovac preuzima inicijativu i drži tokom celog prvog dela, ali bez pravih šansi koje bi donele rezultatski egal Zmajevima.

Drugo poluvreme je krenulo u istom ritmu i raspoloženju kao i prvo. Ipak nesporazum naših igrača na ivici šesnaesterca, pružio je Belorusima novu priliku koju koriste i dolaze do vođstva od 2:0, a strelac je bio Laptev nakon pasa Hiščiženka.

U drugom poluvremenu je Voždovac opet bio konkretniji i napadi Zmajeva su urodili plodom u 78.minutu. Kapiten Pavlović se našao u ulozi asistenta, a Dražić je bio realizator. Lepo je uspeo napadač Voždovca da prevari čuvara i da postavi konačan rezultat.

Po prikazanoj igri, stiče se utisak da je Voždovac nezasluženo poražen.

FK VOŽDOVAC – FK ŠAHTJOR 1:2 (0:1)

Strelci: Lisakovič u 13. i Laptev u 54. minutu za Šahtjor, a Dražić za Voždovac u 78.minutu.

FK Voždovac: POPOVIĆ, PUTINČANIN, MIHAJLOV, SINĐIĆ, FILIPOVIĆ, PAVLOVIĆ, JEŠIĆ, KRASIĆ, ASANI, ZEC I DRAŽIĆ.

FK Šahtjor: BUŠMA, BURKO, JANUŠEVIČ, RIBAK, POZNJAK, KOVALEV, OLEHNOVIČ, ALEKSIJEVIČ, LISAKOVIČ, JANJUŠ, HIŽNIČENKO.