0

KAN: Egipat dobio protivnika u finalu, to je Kamerun (VIDEO)

Objavljeno: 02.02.17 u 22:03

Poznati su finalisti Kupa afričkih nacija, a protiv Egipta za trofej će se boriti selekcija Kameruna.

‘Crni lavovi’ su u finalu. To je epilog derbi meča sa selekcijom Gane. Kamerun je slavio sa 2:0. Detalj odluke dogodio su u 72. minutu kada je Ngadeu-Ngađi postigao gol za 1:0. Prednost je udvostručena u nadoknadi vremena kada su ‘crne zvezde’ krenule na sve ili ništa.

Prvo poluvreme je prošlo u taktiziranju. Jedinu šansu smo videli u 41. minutu kada je Džordan Ajev zamalo bio neprecizan. Drugo poluvreme je započelo šansom za Vakasa, ali je Ondoa bio na mestu. Kazna je usledila u 72. minutu kada je Mukanđo uposlio Ngadeu-Ngađija, a ovaj prevario golmana Gane 1:0. Nedugo zatim Gana je mogla do izjednačenja, ali je ponovo Ajev bio neprecizan. Kamerun se branio, a iz te odbrane je u 93. minutu sevnuka kontra, Abubakar je uposlio Basogoga, a ovaj postavio knačnih 2:0.

Finale je na programu u nedelju od 20 časova, a sastaće se Egipat i Kamerun.