0

KAN: Braća Aju jača od Konga za polufinale (VIDEO)

Objavljeno: 29.01.17 u 19:36

Poznat je pretposlednji polufinalista Kupa nacija.
DR Kongo i Gana su danas odmerili snage u Gabonu u četvrtfinalu turnira, prvih 45 minuta je obeležila igra bez realizacije. Bez puno ozbiljnih šansi, tako da nije čudno što su mreže mirovale u tim momentima.

Pvi gol viđen je u 63. minutu kada je na asistenciju Vakasa prednost ‘crnim zvezdama’ doneo Džordan Aju. Pet minuta posle toga je fudbaler Njukasla Šansel Mbemba proigrao Mpokua za 1:1 da bi konačan rezultat postavio Andre Aju sa bele tačke u 78. minutu meča.

Kongo je čuvao izmene i sve tri je iskoristio nakon penala, u igru su ušli Bokila, Bakambu i Bolingi, ali je bilo prekoasno da se nešto promeni.

Gana će u polufinalu igrati protiv Kameruna.

Andre Ayew Penalty Goal HD – DR Congo 1-2 Ghana… by claytonashurst