0

CIRKUS: O ovome će se dugo pričati – dva penala i ‘Panjenka’ u nikad luđoj nadoknadi na ‘Emiratima’! (VIDEO)

Objavljeno: 22.01.17 u 17:15

Fudbaleri Arsenala imali su pobedu u rukama protiv Barnlija, u nadoknadi je stiglo izjednačenje, a onda pravo ludilo u poslednjim sekundama meča.

Ludilo na ‘Emirejtsu’, ali bukvalno! Sudija Džon Mos bio je u centru pažnje tokom svih 90 minuta, iako u prvih 45 nije bilo pogodaka.

Prvi gol na meču postigao je Škodran Mustafi u 59. minutu i činilo se sve do iza 90. minuta da će 1:0 biti konačan rezultat meča.

(Izvor: youtube / WADIM)

Međutim, samo šest minuta kasnije Granit Džaka je zbog katastrofalnog starta sa dve noge dobio crveni karton i ostavio na cedilu iovako danas bledi tim Arsenala.

A onda – cirkus u finišu. Sudija Mos je u nadoknadio utakmicu za neverovatnih sedam minuta, da bi u trećem minutu tog vremena, reklo bi se opravdano, pokazao na ‘belu tačku’ u šesnaestercu Arsenala.

Kokelan je vidno sapleo napadača Barnlija, a jedanaesterac je u izjednačenje pretvorio Endi Grej za veliku radost gostujućih navijača na ‘Emiratima’.

Ali daleko od toga da je bio kraj. Arsen Venger je zaradio isključenje zbog protesta kod arbitra, ali i napravio preko potreban pritisak kod njega koji je urodio plodom četiri minuta kasnije.

Posle centaršuta sa leve strane, Ešli Barns je na drugoj stativi kramponima zakačio Lorana Košćelnog po licu i sudija je pokazao penal za Arsenal. Opravdano? Reklo bi se da jeste, ali je usporeni snimak pokazao da je Košćelni u momentu centaršuta bio u ofsajdu i da je već tada trebalo da se prekine akcija.

Ipak nije, a Aleksis Sančez je izveo ‘Panjenku’ i ‘Emirati’ su, blago rečeno, eksplodirali.