0

LE: Mančester overio plasman, Astra odolela Romi i prošla dalje, preokreti Plzena i Sent Etjena (VIDEO)

Objavljeno: 08.12.16 u 21:12

Posle još 12 utakmica šestog kola Lige Evrope dobili smo nove učesnike šesnaestine finala.

Mančester junajted je gostovanjem u Odesi trijumfovao protiv Zorije i tako potvrdio svoj plasman u narednu fazu, ali ne i stigao do prvog mesta pošto je Fenerbahče slavio protiv Fejenorda golom Musa Soua.

‘Đavole’ je do pobede odveo Mktarijan solo prodorom, a trijumf je potvrdio Zlatan Ibrahimović u finišu susreta kada je odbrana Zorije neuspelom ofsajd zamkom dozvolila Šveđaninu da gotovo 40 metara vuče loptu i sam završi akciju ispred nemoćnog golmana Zorije.

(Izvor: youtube / Red Devils TV)

(Izvor: youtube / ALXrecords2)

Astra Đurđu je ispisala istoriju jer je bodom protiv Rome 0:0 uspela da se plasira u narednu fazu takmičenja, pošto je Austrija iz Beča ispustila 2:0 protiv Viktorije Plzenj i sa igračem više dozvolila preokret i pobedu češkog tima od 3:2.

Još jedan preokret napravio je Sent Etjen u Briselu. Posle 2:0 za Anderleht posle prvih 45 minuta i katastrofalne igre Francuza, u nastavku su ‘zeleni’ gospodarili terenom, postigli tri gola i imali još najmanje tri stopostotne šanse za gol. Dva poluvremena kao ‘nebo i zemlja.