0

BUNDESLIGA: Raspucani Dortmund, Herta ’iz dvojke u keca’ (VIDEO)

Objavljeno: 03.12.16 u 17:52

Na otvaranju današnjeg programa 13. kola Bundeslige najefikasniji su bili „milioneri“ koji su sa 4:1 pregazili Menhengladbah, kao i Hofenhajm koji je bio bolji od Kelna – 4:0.

U duelu dve Borusije, ona iz Menhengladbaha je bolje počela meč pogotkom Rafaela u 6. minutu, već u sledećem napadu maestralni Obamejang je izjednačio i nagovestio preokret Dortmunda. Njegov posao su nastavili Pišček u 15. i Dembele u 64. minutu, da bi u 68. tačku na ovaj meč stavio ponovo Gabonac 15. pogotkom ove sezone.

Borussia Dortmund VS Borussia Moenchengladbach… by mohtv

Verder iz Bremena je nakon vodstva koje je pogotkom Kruzea stekao u prvih 45 minuta igre uspeo da pobedi ikao je Sutner bio strelac za izjednačenje Ingolštada u 58. minut. Strelac za pobedu je na asistenciju Pizara bio Bartels 14 minuta pre kraja utakmice.

Na Rajn-Nekar areni je tokom celog meča bilo jasno ko će upisati nova tri boda. Vagner je nakon solaže pogodio u osmom minutu da bi prednost do poluvremena udvostručio Džeremi Toljan. Do 67. minuta su mreže mirovale, onda je Vagner ponovo bio strelac dok je Ut postigao gol u 89. minutu za konačnih 4:0. Keln je samo jednom šutirao u okvir Baumana, ali je i to proteklo neuspešno.

Mark Uth Goal HD – Hoffenheim 4-0 FC Koln – 03… by Bundes-Liga

Najzanimljiviji duel igrao se u Volfsburgu, gde je gostujuća Herta nakon preokreta trijumfovala. Majoral je prvi pogodio i doveo domaće do prednosti, nakon nepunih pet minuta je odgovorio Platenhard za 1:1. U veoma efikasnom početnom delu prvog poluvremena je viđen još jedan gol, nakon samo dva minuta od izjednačenja, a strelac je bio Seguin. Na 20 minuta do kraja je Esvejn odveo meč u uzbudljivu završnicu, a čovek odluke je bio Salomon Kalu u prvom minutu nadoknade, sa bele tačke.

Jedini remi je viđen na meču Leverkuzena i Frajburga. Junak domaće ekipe je mogao da bude Čičarito koji je promašio penal u 88. minutu. Strelci su bili Haberer u prvom poluvremenu za goste i Čalhanoglu na pola sata do kraja meča.