0

BUNDESLIGA: Ibišević i Kalu presudili Majncu

Objavljeno: 27.11.16 u 21:38

U poslednjem meču ovog kola, ekipa Pala Dardaija je pobedom od 2:1 nad Majncem ostala tik iza Lajpciga i Bajerna na tabeli Bundeslige.

Magični De Blasis je u 25. minutu proigrao Sejdela za vodstvo Majnca koje je trajalo svega 11 minuta. U 36. minutu utakmice Vedad Ibašević na asistenciju Kalua postiže svoj prvi gol na meču i nagoveštava povratak berlinskog kluba.

Tako je i bilo, a preokret je znatno olakšao drugi žuti karton koji je na meču zaradio zadnji vezni Majnca – Gbamin. U 67. minutu isti tandem je autor još jednog gola u mreži Losla.

Sedam minuta posle pogotka koji je Hertu doveo u vodstvo, Ibišević je ponovo zablistao, ovog puta u negativnom kontekstu. Drugi žuti za Bosanca značio je poravnanje snaga na terenu, samim tim je Majnc ponovo imao odlične šanse za povratak ali ih nije iskoristio.