0

LIGA EVROPE: Despotović postigao gol, Olimpijakosu bod u Astani (VIDEO)

Objavljeno: 03.11.16 u 19:05

U prvoj utakmici 4. kola grupne faze Lige Evrope, Astana i Olimpijakos odigrali su nerešeno 1:1. Strelac jedinog pogotka za domaći tim bio je Đorđe Despotović.

Astana je povela već u 8. minutu meča. Na asistenciju Patrika Tvumasija, rutinski je reagovao nekadašnji napadač Crvene zvezde, Đorđe Despotović. Srpski internacionalac je zatim imao još jednu sjajnu priliku u 23. minutu, ali nije imao dovoljno sreće.

Usledila je inicijativa gostujućeg tima. Olimpijakos je nedugo zatim stigao i do izjednačenja. Strelac gola u 30. minutu bio je Seba, koji je udarcem glavom iskoristio sjajan centaršut Jorgosa Mantatisa.

Rezultat je ostao nepromenjen do kraja susreta. Olimpijakos je u međuvremenu imao još dve dobre prilike preko Tarika Elijunusija i Andre Martinsa, ali nije uspeo da ih realizuje. Oba šuta zaustavio je Nenad Erić, koji je bio možda i najistaknutiji igrač na ovom meču.

Svih 90 minuta za Astanu odigrao je i srpski reprezentativac Nemanja Maksimović, dok kod gostiju nije bilo Luke Milivojevića.