0

BUNDESLIGA: Ludnica u Ingolštadtu i kiks Dortmunda, Herta ne da mesto u vrhu, debakl Bajera (VIDEO)

Objavljeno: 22.10.16 u 17:35

U osmom kolu nemačke Bundeslige najzanimljviji meč bio je onaj između Ingolštadta i Borusije Dortmund, a završen je rezultatom 3:3 (2:0).

Borusija Dortmund je u ovom meču bila apsolutni favorut, ali se to nikako nije moglo videti danas, posebeno u prvom poluvremenu posle kog je domaći tim vodio sa 2:0.

Već posle šest minuta Kohen je doveo domaće u vođstvo, a već u 24. bilo je 2:0 posle egzekucije Lešćana.

Očekivala se reakcija gostiju i ona je usledila. Obamejang je u 59. minutu smanjio na 2:1, ali je Lešćano svojim drugim golom u gotovo istom tom minutu ponovo vratio Ingolštadtu dva gola prednosti.

Ali ni tu nije bio kraj. Ramos je ponovo prepolovio zaostatak u 69. minutu, da bi Pulišić doneo bod timu Tomasa Tuhela u 91. minutu posle velikog broja prilika za Gecea i Obamejanga.

(Izvor: youtube / MATTHDQ)

Zanimljivo je bilo i u Berlinu gde je Herta slavila pobedo protiv Kelna u meču dva tima iz vrha tabele. Bilo je 2:1 za domaće golovima Ibiševićau 13 i Štarka u 73. minutu Počasni i tom trenutku izjednačujući gol za Keln postigao je Modeste u 65. minutu.

Debakl je doživeo Bajer u Leverkuzenu pošto je poražen od Hofenhajma sa čak 0:3. Golove za goste postigli su Demirbaj u 15, Vagner u 49. i Zuber u 60. minutu meča.