VREMEPLOV: Pobeda u derbiju o kojoj se priča 60 godina! (VIDEO)

Objavljeno: 15.10.16 u 23:50

Priče o velikim derbijima prenose se s kolena na koleno. O ovom iz 1957. godine i dalje sa setom pričaju jedni, a drugi se ježe na pomen istog.

Možda toga i ne bi bilo da jedna strana nije slavila sa rekordnih 7:1.

VREMEPLOV: Tog dana Zvezdaši su ga kleli, a Partizanovci voleli (VIDEO)

Seltik je branio titulu u Kupu, pošto je do finala došao pobedom nad Partik tislom. Rendžers je bio zvanični šampion, a taj meč bio je ujedno i 12. Old firm u kupu Škotske.

Bio je divan, sunčan, dan na Hempden parku, 19. oktobra 1957.

Seltik je napao od početka i već u 22. minutu poveo. Rendžers je odolevao do samog kraja prvog dela, ali je onda usledio gol za 2:0 u 44. minutu.

VREMEPLOV: Pre 16 godina odigran je derbi koji nikada neće biti zaboravljen (VIDEO)

Posle samo osam minuta igre u nastavku, Seltik je vodio sa 3:0, golom Mekfejla. Sve što je Rendžers uradio je smanjenje razlike pet minuta kasnije, a onda su kola krenula nizbrdo.

Usledili su drugi golovi Mekfejla i Mohana, da bi Mekfejl u 80. minutu postigao het trik i to sve glavom.

Utakmica je, čak i tada, bila na ivici incidenta, a onda je Mekfejl fauliran u kaznenom prostoru. Nije želo da izvede penal i postigne četvrti gol, već je to prepustio Viliju Ferniju za rekordnih 7:1!

(Izvor:youtube/bigbhoy77's channel)

Ali, pored tih sedam komada, Seltikovi igrači su čak četiri puta pogađali okvir gola, što govori o apsolutnoj dominaciji zelenih, kojima je bilo dozvoljeno da zadrže dresove posle meča.

Još jedan zanimljiv detalj vezan je upravo za taj 19. oktobar. 1969. godine rođen je najpoznatiji srpski navijač kluba iz Glazgova, Aleksandar Petrović, Aca Seltik.