0

VREMEPLOV: Oni su bili poslednja uspešna generacija srpskog fudbala (VIDEO)

Objavljeno: 07.10.16 u 23:35

Bez mnogo problema i kao prva u grupi, Srbija se plasirala na Svetski kup u Južnoj Africi. Ostvareno je sedam trijumfa, jedan nerešen rezultat i dva poraza.

Taj drugi nije značio ništa, jer je usledio posle obezbeđivanja prvog mesta u grupi. Pre poslednjeg meča sa Litvanijom, koji je Srbija izgubila sa 2:1, u gostima je bila ekipa Rumunije.

Predvođena jednom od najboljih srpskih stručnjaka svih vremena Radomirom Antićem, Srbija je na „Marakani“ imala priliku da se pobedom direktno plasira u Južnu Afriku.

RADOMIR ANTIĆ: Žalim Muslina!

Bila je to selekcija sastavljena od svetskih zvezda, koje je „Mister“ sjajno ukomponovao, pa ni moćna Francuska nije mogla da spreči „orlove“ da zauzmu prvo mesto u grupi 7.

18 Neven SUBOTIĆ

Trebalo je neko vreme da Srbija načne protivnika, a onda je krenula goleada. Prvo je Žigić, sjajno izvedenog kornera Krasića, postigao prvi gol u 37. minutu.

U drugom poluvremenu nastavljena je goleada. Prvo je Pantelić povisio na 2:0, da bi novu prednost Srbiji doneo Zdravko Kuzmanović.

Sudbinu Rumunije zapečatio je Milan Jovanović golovima pred kraj meča.

(Izvor:youtube/Владимир Станковић)

Srbija je otišla u Južnu Afriku, ali se odande vratila brže nego što je bilo očekivano.

Dogovorili se FSS i Antić

Nedugo zatim Tomislav Karadžić je praktično oterao Antića, posle čega nijedna naredna seniorska selekcija nije uspela da se plasira na neko veliko takmičenje.