5

LŠ (KVL): Zvezdo, čuvaj se, stižu ti pored Olimpijakosa još Fenerbahče, PAOK, Anderleht i Šahtjor (VIDEO)

Objavljeno: 03.08.16 u 22:57

Neverovatni rezultati 3. kola kvalfiakcija za Ligu šampiona, veče obeležila seča velikih.

Već smo vas obavestili da je slavni Olimpijakos završio takmičenje u Ligi šampiona. Ipak, neće to biti jedini velikan koji će se kao Crvena zvezda preseliti u Ligu Evrope. Veliko iznenađenje napravio je ruski Rostov koji je posle 2:2 na Donu uspeo da savlada Anderleht u Briselu sa 2:0 golovima Nboe u 28 i Azmuna u 47. minutu. Tako se klub Gelora Kange plasirao u plej-of za Ligu šampiona.

U derbiju staze nešampiona Monako je u Monte Karlu bio bolji od Fenerbahčea 3:1 i tako nadoknadio 1:2 iz Istanbula. Golove za „kneževe“ postigli su German u 3. i 65. minutu, kao i Falkao iz penala u 18. minutu. Emenike je u 54. minutu dao u tom trenutku važan gol za „kanarince“ koji je meč vodio u produžetke. Ipak, Monako je kasnije postigao treći gol i rešio pitanje pobednika.

(izvor: YouTube/720 HD Sport)

PAOK je posle gostovanja u Amesterdamu i 1:1 dočekao Ajaks, poveo 1:0, ali su „kopljanici“ preokrenuli sa Gudeljom u timu. Veliko iznenađenje priredio je Jang Bojs koji je izbacio Šahtjora, iako je u Ukrajini bilo 2:0 za „rudare“. Ipak, „mladi momci“ su uspeli golovima Kuba da anuliraju prednost Srne i drugara 2:0 i meč odvedu u penale. Tamo favorita nema, a više sportske sreće imala je ekipa Jang Bojsa sa Sulejmanijem i Gajićem u timu. Posle penala bilo je 4:2 za Švajcarce.

Selitk je uz dosta muke sa 2:1 savladao Astanu i tako bio bolji posle 1:1 u Kazahstanu. Oba gola „katolici“ su postigli iz penala.