0

EURO 2016: Portugal pobedio kad je najpotrebnije

Objavljeno: 06.07.16 u 22:57

Fudbaleri Portugala savladali su Vels rezultatom 2:0 golovima Kristijana Ronalda u 50. i Nanija u 53. minutu.

Ekipa Velsa je u prvom poluvremenu bila ravnopravan takmac, ali će finale šampionata Evrope proći bez jednog od najprijatnijih iznenađenja šampionata.

Trenuci odluke desili su se na samom početku drugog poluvremena. Prvo je Kristijano Ronaldo doveo Portugal u vođstvo od 1:0 u 50. minutu na centaršut Gereira, kada je bio najviši u skoku i glavom praktično zakucao loptu u gol.

Samo tri minuta kasnije, Nani je uspešno izbegao ofsajd zamku i doneo velikih 2:0. Vels je tad krenuo na sve ili ništa, ali ipak je izostanak Arona Remzija bio preveliki zalogaj.

Na kraju, Portugal će imati priliku da protiv Francuske ili Nemačke učini ono što nije uspeo 2004. godine pred svojim navijačima, kada je Grčka trijumfovala i šokirala Evropu.

Portugal – Vels 2:0 (0:0)