0

EURO 2016: Panceri prejaki za Slovake, Nemačka je u četvrtfinalu (VIDEO)

Objavljeno: 26.06.16 u 20:22

Izabranici Joakima Leva su, konačno, zaigrali u skladu sa mogućnostima i reputacijom, a to je na svojoj koži osetila Slovačka.

Panceri su od samog početka utakmice nametnuli jak ritam, pokazali da su igre u grupi bile samo prolazna slabost i da dižu formu pred najvažnije duele na Prvenstvu.

Mrežu Slovačke je načeo Boateng u 8. minutu sjajnim udarcem sa 19 metara, da bi, samo 6 minuta kasnije, Kozačik odbranio jednaesterac Mesutu Ozilu

Promašeni jedanaesterac, međutim, kao da je dao vetar u leđa Nemcima koji, preko Gomeza, u 43. minutu  dupliraju svoje vođstvo.

Rezultat na poluvremenu 2-0 za Nemačku.

EURO 2016: Šou Grizmana! Francuzi vode 2:1 i imaju igrača više! (VIDEO)

Drugo poluvreme je počelo laganije, Slovaci su se malo oslobodili pritiska, ali u 63. minutu sledi hladan tuš. Dreksler sjajnim golom sa ivice peterca povećava vođstvo Nemaca na 3-0, što se ispostavilo kao konačan rezultat ove utakmice.

Nemačku će u četvrtfinalu čekati pobednik meča Španija-Italija.

Nemačka – Slovačka 3-0