0

BUNDESLIGA: Bajern overio titulu, Štutgart ispada iz lige (VIDEO)

Objavljeno: 07.05.16 u 17:40

U predposlednjem kolu Bundeslige Bajen iz Minhena je overio titulu prvaka u Nemačkoj, pobedivši Ingolštad u gostima 2:1 (2:1).

Sada je to definitivno, Bajern je šampion Nemačke. Bavarcima je bila potrebna pobeda protiv Ingolštada u gostima i zabeležili su je 2:1. Bajern je brzo poveo golom Levandovskog iz penala u 15. minutu. Poljak je 17 minuta kasnije povisio na 2:0 i tada je bilo jasno da će Bavarci overiti titulu kolo pre kraja prvenstva. Ingolštad je u 42. minutu upseo da umanji poraz golom Hartmana iz penala u 42. minutu.

Najveće razočarenje Bundeslige je Štutgart. Tim iz grada „Mercedesa“ samo čudo može spasiti ispadanja. Štutgart je na svom terenu poražen od Majnca sa 3:1. Golove za goste postigli su Mali, Kordoba i Onisivo, dok je strelac za „švabe“ bio Gentner. Štutgart je sada 17. na tabeli sa dva boda manje od Verdera koji je 16. i nalazi se na poziciji koja vodi u pelej-aut.

Najviše je u ovom kolu, od timova iz zone ispadanja, profitirao Ajntraht, koji je u Frankfurtu savldao Borusiju iz Dormunda sa 1:0 i sada ima dva boda više od Verdera i tri od Štutgarta.

(Izvor: RuTube)