2

SERIJA A: Bufon spasio pobedu Juventusa koji je još jednom potvrdio dominaciju! (VIDEO)

Objavljeno: 24.04.16 u 22:49

Pobedom Juventusa nad Fiorentinom od 2:1 postalo je i još jasnije da se ime šampiona Italije neće promeniti ni petu godinu zaredom.

Bilo je poznato pre ovog meča, ali je sada i zvanično da je Juventus najbolji tim u Italiji. Pobedom nad Fiorentinom u Firenci ‘Stara dama’ je potvrdila svoju dominaciju, a za junaka tog trijumfa sa sigurnošću se može označiti Đanluiđi Bufon.

No, pre toga Juventus je pokazao da može da postigne gol kad god poželi, a prvi put to je učinio u 39. minutu kada je Pogba spustio loptu glavom, a Mandžukić poluvolejem zatresao mrežu domaćina. Istina, u prvom poluvremenu je poništen čist pogodak Bernadeskog u 20. minutu.

Nije bilo golova sve do poslednjih 10 minuta kada se sve zakuvalo. Prvo je u 81. minutu Kalinić izjednačio na 1:1 i time podigao na noge ‘Artemio Franki’, ali je samo dva minuta kasnije Alvaro Morata vratio prednost na stranu Juventusa.

Nije tu bio kraj uzbuđenjima, pošto je u 88. minutu dosuđen jedanesterac za Fiorentinu posle više nego blagog duela između Kalinića i Kvardada. Hrvatski reprezentativac je izveo najstrožu kaznu, ali je Điđi Bufon još jednom zablistao i odbranom penala, pa i odbitka koji je došao do Bernadeskog, sačuvao pobedu Juventusa.