0

BUNDESLIGA: Hamburg poveo, pa se grčevito branio i na kraju osvojio sva tri boda (VIDEO)

Objavljeno: 22.04.16 u 22:31

U prvoj utakmici nemačke Bundeslige i derbiju za opstanak Hamburger je na svom stadionu savladao Verder rezultatom 2:1 (2:0).

Meč između Hamburgera i Verdera predstavlja Derbi severa u Nemačkoj, koji uvek obiluje neizvesnošću, a neretko i preokretima. Ovog puta ga nije bilo, ali se slobodno može reći da je prvo poluvreme večerašnjeg duela pripalo domaćinu, a drugi deo meča gostima.

Ipak, na kraju su bodovi ostali u Hamburgeru, koji je ovom pobedom pobegao iz donjeg dela tabele i sada je šest bodova iznad crte.

Dakle, prvih 45 minuta u potpunosti su pripali Hamburgeru koji je Lasoga u 5. i 32. minutu stekao veliku prednost za nastavak utakmice.

Očekivala se reakcija gostiju iz Bremena u nastavku i ona je usledila. Verder je zagospodario sredinom terena i stvarao šanse, a u 57. minutu najbolji strelac tima Klaudio Pizaro je promašio jedanaesterac, tačnije golman Drobni je pročigao njegovu nameru.

Prvi put je jednu od mnogih prilika iskoristio u 65. minutu, kada je Antonije Udža smanjio na 2:1.

Najbolju priliku za izjednačenje Verder je imao u poslednjem napadu kada je Klaudio  Pizaro šutirao glavom, a lopta otišla za malo pored desne stative.

Treba reći i to da je srpski internacionalac Gojko Kačar igrao u drugih 45 minuta za domaći sastav.