0

BUNDESLIGA: Šalke savladao Menhengladbah i nastavio borbu za LŠ (VIDEO)

Objavljeno: 18.03.16 u 23:04

U derbi meču 27. kola Bundeslige, Šalke je na svom terenu savladao Borusiju M’Gladbah 2:1 (0:0).

Bio je ovo duel direktnih konkurenata za četvrto mesto koje sledeće sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Očekivalo se golova na ovom meču, ali je u prvom poluvrmenu viđeno zatišje pred buru.

Šalke je poveo u 59. minutu kada se Sane izborio za jednu loptu u kaznenom prostoru gostiju, a Hitereger savladao sopstvenog golmana. Menhengladbah se nije predavao i 20 minuta kasnije stigao je do izjednačenja. Stindl je promešao odbranu Šaleka, uposlio je Kristiansena, a ovaj loptu smestio u mrežu – 1:1.

Kada su svi pomislili da će dva tima podeliti bodove, Gorecka je šutirao levom nogom, lopta je nekoga zakačila, udarila u stativu i Šalke je poveo 2:1. Ispostaviće se na kraju da je to bio i konačan ishod. Šalke je sada četvrti na tabeli sa 44 boda, dok je Menhengladbah poziciju ispod sa dva boda manje.

(Izvor: RuTube)