1

KUP SRBIJE: Borac i Spartak u polufinalu

Objavljeno: 02.03.16 u 15:52

Odigrana su prva dva četvrtfinalna meča Kupa Srbije nakon kojih imamo prva dva učesnika završnice ovog takmičenja.

Čačanski Borac je boljom igrom u drugom poluvremenu slomio otpor mlade ekipe OFK Beograda i pobedio sa 2:0. Golove za „zebre“ postigli su iskusni Mario Maslać i najbolji strelac tima Srđan Vujaklija, a goste je težeg poraza spasio mladi golman Stefan Čupić.

Malo je nedostajalo da pobednika meča u Jagodini odluči penal serija, a umesto toga presudan je bio samo jedan jedanaesterac. Minut pre isteka 90. minuta precizan je bio bivši napadač Crvene zvezde, a sada član subotičkog Spartaka Ognjen Mudrinski. Penal je dosuđen upravo posle prekršaja nad ubojitim centarforom. Isti igrač je u nadoknadi izgubljenog vremena iskoristio to što su domaći jurnuli u napad pa je posle jedne kontre postavio konačnih 0:2.