0

LIGA EVROPE: Souza vodi Fenerbahče ka sledećoj rundi, Srbi pred eliminacijom (VIDEO)

Objavljeno: 16.02.16 u 19:56

U prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope Fenerbahče je u Istanbulu potpuno nadigrao Lokomotivu iz Moskve i slavio pobedu rezultatom 2:0 (1:0).

Žreb je hteo da dva istanbulska tima, Galatasaraj i Fenerbahče svoje prve utakmice u dvomečima igraju na domaćem terenu, pa je Fener morao svoj duel protiv Lokomotive iz Moskve da igra večeras, dok će se preostalih 15 utakmica igrati u četvrtak.

Međutim, to im nije predstavljalo problem da, i bez Lazara Markovića koji večeras nije igrao, ostvare pobedu koja im uliva veliki optimizam pred revanš u Moskvi za nedelju dana.

Za to se pobrinuo Brazilac Souza koji je dva puta matirao protivničkog golmana, jednom 18 minuta po početku, a drugi put 18 minuta pre kraja meča.

Time je nadoknadio nekoliko promašaja domaće ekipe, pre svih Robina Van Persija, koji još uvek ne pokazuje pun potencijal koji ga je krasio prethodnih godina u Premijer ligi.

U gostujućem sastavu bivši napadač Partizana Petar Škuletić odigrao je 80. minuta, dok je Nemanja Pejčinović, koji je imao i jednu odličnu šansu za gol, ali ju je ukrotio golman turskog tima, odigrao svih 90 i kusur u porazu Lokomotive, kojoj će biti veoma teško da nadoknadi veliki minus.

Ali, kako glasi poznata fudbalska doskočica, 2:0 je najnezgodniji rezultat…