0

KAD MEČ ZAPOČNE EVROGOLOM: Prelep gol Nikolasa Karelisa (VIDEO)

Objavljeno: 14.02.16 u 18:21

Postoji li bolji način da psihički ubijete rivala na samom početku?

Igrao se deveti minut meča između Genka i Beverena, kada je Brajan Hamalainen, nakon prodora po levoj strani, uputio centaršut u šesnaesterac Beverena.

Lopta je padala tačno na penal, malo iza leđa napadaču Nikolasu Karelisu. A on nije oklevao, već je na tu loptu krenuo na jedini moguć način – makazicama. Zahvatio je loptu tako da je pošalje prvo o zemlju, a onda, preko ruke golmana Beverena Henkinta, o stativu i u gol.

Koliko je taj događaj poremetio Beveren, dovoljno govori činjenica da su, uprkos izjednačenju u 18. minutu, do kraja meča primili još pet golova, za ubedljivih 6:1 u korist Genka.

Genk trenutno zauzima peto mesto u belgijskom šampionatu, dok je Beveren 13 na tabeli.