0

BUNDESLIGA: Kostić bolji od Kačara u međusobnom duelu, uporne ‘Švabe’ slavile (VIDEO)

Objavljeno: 30.01.16 u 20:23

Fudbaleri Štutgarta savladali su Hamburger rezultatom 2:1 (0:0) u poslednjem meču dana u Bundesligi.

Štutgart je tokom većeg dela meča imao kontrolu igre i veliki broj prilika, ali je Rene Adler bio briljantan na golu Hamburgera koji je svoju šansu vrebao iz kontranapada. Filip Kostić odigrao je ceo meč za ‘švabe’ i bio veoma agilan po levoj strani napada, ali nije imao sreće da posle nekog od centaršuteva njegovi saigrači loptu sprovedu u mrežu.

U tome su domaći igrači konačno uspeli u 66. minutu kada je posle kornera Didavi šutirao glavom, a Adler se spetljao na gol-liniji sa saigračem i lopta je uz dosta sreće ušla u gol.

Međutim, već posle devet minuta Rudnevs je izjednačio posle odlične akcije po levoj strani i do kraja meča ponovo smo gledali ‘viktorije’ ispred gola gostiju.

Nije ipak izdržala odbrana ekipe Gojka Kačara, koga je u igri zamenio upravo Rudnevs samo dva minuta pre gola. Kravets je maestralno iskoristio centaršut sa desne strane i postigao sjajan gol za pobedu i oduševljenje navijača na Mercedes areni.