0

BUNDESLIGA: Velika pobeda Verdera posle preokreta u Gelzenkirhenu (VIDEO)

Objavljeno: 24.01.16 u 19:29

Fudbaleri Verdera savladali su Šalke u Gelzenkirhenu posle velikog preokreta rezultatom 3:1 (0:1).

Počelo je odlično po domaći tim koji je već u četvrtom minutu poveo preko Matipa. Činilo se da će opravdati ulogu favorita i ubedljivo slaviti, ali je umesto toga usledio veliki preokret.

Fric je nagovestio preokret tima iz Bremena dva minuta pre kraja prvog poluvremena, a onda posle osam minuta igre u nastavku Pizaro donosi prednost Verderu.

Kako je vreme odmicalo, Šalke je promašivao sve više, mora se naglasiti da nisu imali ni sreće, a kada se promaši toliki broj šansi, usledi kazna. Nju je ‘doneo’ Udža u 89. minutu, iskoristivši jednu od kontranapada Verdera za konačnih 1:3.

U prvom meču dana Ajntraht je savladao Volfsburg ‘iz dvojke u keca’ het-trikom Mejera.