0

PREMIJER LIGA: Arsenal se ‘provukao’ protiv Mitrovićevog Njukasla, konačno trijumf ‘Đavola’ (VIDEO)

Objavljeno: 02.01.16 u 18:03

Odigrano je još šest utakmica u Premijer ligi, posle kojih smo dobili novog lidera na tabeli, a to je ekipa Arsenala.

Tim Arsena Vengera odigrao je veoma interesantan meč protiv Njukasla,  za koji je ceo meč odigrao Aleksandar Mitrović, a kako do 72. minuta nije bilo pogodaka, oba tima mogla su do trijumfa. Posebno Njukasl, za koji je najbolju priliku propustio upravo srpski reprezentativac Mitrović u drugom poluvremenu, ali na samo tri metra od gola nije dobro reagovao ispred Petra Čeha.

Imao je pre toga u prvom delu meča Mitrović i pokušaj ‘makazicama’, ali je šutirao pravo u Čeha, da bi trenutak odluke stigao u 72. minutu. Loptu iz kornera glavom je spustio Olivije Žiru, a sa par metara u mrežu je sproveo štoper Košćelni za krajnji trijumf ‘tobdžija’.

Tako je Arsenal preuzeo lidersku poziciju od Lestera, koji je remizirao bez golova protiv Bournemauta. Najveće iznenađenje Premijer lige nije uspelo da probije bunker gostiju, iako su oni od 57. minuta igrali sa igračem manje, a minut kasnije Rijad Marez promašio jedanaesterac.

Lester nije, ali Mančester junajted jeste uspeo da slavi, i to konačno, posle pet mečeva bez pobede. Tim koji predvodi Luj van Gal uspeo je da savlada Svonsi na Old trafordu rezultatom 2:1. Strelci u pobedi ‘đavola’ bili su Marsijal i Vejn Runi, koji je u 77. minutu, sedam minuta posle izjednačujućeg pogotka Sigurdsona doneo veliku radost domaćoj publici.